PetrVynáhlovský

PetrVynáhlovský

mikropivovar ELLovar
UPOZORNĚNÍ PRO SBĚRATELE!!

Vlastní sklenice a tácky NEMÁM,

a ani o nich neuvažuji.

Děkuji za pochopení.

kontakt:
             608 916 319 

Třemošná - Záluží

meil: wyngl(zavináč)seznam(tečka)cz

"skájp": wynglosell

Jak to vše vzniklo ?

Proč pivo a proč doma?

Inu to bylo tak.....

Již hodně "kdysi dávno", v minulém století, jsem se zabíval myšlenkou vaření piva. To ještě nebyl internet běžnou záležitostí. Ale pivo mi už chutnalo.

Znal jsem už tehdá Luboše Svobodu, co dělal mistra učňům v plzeňském pivovaru. A jelikož jsme taková bláznivá skupina přátel co jezdí na tábory a všelijak různě po světě, tak v roce 2006 jsme byli v Julských Alpách. A při jednom z "povídacích" večerů jsme dostali nápad: "Luboši, copa kdyby jsme si uvařili pivo na táboře?" A tak začala dvou hodinová přednáška o rmutování, vyslazování, spílání, teplotách a ostatních technologických postupech. Dokonce došlo i na nějakou tu hystorku z pivováru.Když přednáška skončila, tak jsme uznali, že to nezvládem. Bylo to móóóc složitý.Když jsem o několik let později byl doma s vymknutým kotníkem, tak jsem zcela náhodou narazil na nějaký recept "domácího piva". To se psal rok 2009. Pořád to bylo pro mě stále složité, a tak jsem začal vařit, spíše míchat, pivo z koncentrátů.

První byl na Sylvestra 2009 a to Premium Bitter.
první

první

Celkem dobrý výsledek, který jsem "okoštoval" už v lednu.

Ale stále to nebylo ono. Dělat pivo z koncentrátu, není vaření, ale míchání. Chtěl jsem si pivo UVAŘIT. A proto již v únoru jsem inteznivně začal studovat technologii domácího vaření, včetně nápadů na domácí varnu.

A jak to vše dopadlo? To se můžete podívat na těchto stránkách.
bitter

bitter

sen

sen

...skutečný sen pivaře.
i-hop-home-brew.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one